[[suggestion]]
BKT

BKTppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti) (2018)

BKT2018

Maa ppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti) (2018)
Yhdysvallat 20544343456936
Kiina 13608151864637
Japani 4971323079772
Saksa 3947620162502
Iso-Britannia 2855296731521
Ranska 2777535239277
Intia 2718732231258
Italia 2083864259623
Brasilia 1868626087909
Kanada 1713341704877
Venäjä 1657554647150
Etelä-Korea 1619423701170
Australia 1433904348500
Espanja 1419041949910
Meksiko 1220699479845
Indonesia 1042173300626
Alankomaat 913658465709
Saudi-Arabia 786521831572
Turkki 771350330455
Sveitsi 705140354166
Puola 585663814824
Ruotsi 556086488937
Belgia 542761092103
Argentiina 519871519808
Thaimaa 504992757704
Itävalta 455285818035
Norja 434166615432
Yhdistyneet arabiemiirikunnat 414178942592
Nigeria 397269616081
Irlanti 382487490532
Israel 370587977154
Etelä-Afrikka 368288939768
Singapore 364156657770
Malesia 358581943446
Tanska 355675329086
Kolumbia 331047040088
Filippiinit 330910343611
Pakistan 314588210501
Chile 298231133533
Suomi 276743120516
Bangladesh 274024958966
Egypti 250894760351
Tšekki 245225882903
Vietnam 245213686369
Portugali 240674524464
Romania 239552516744
Irak 224228010478
Peru 222044970486
Kreikka 218031844584
Uusi-Seelanti 204923917869
Qatar 191362087912
Kazakstan 179339994859
Algeria 173757952824
Unkari 157882912778
Kuwait 140645364238
Ukraina 130832374405
Marokko 117921394402
Ecuador 108398058000
Slovakia 105904632156
Angola 105750987619
Kuuba 100023000000
Sri Lanka 88900770858
Kenia 87908262520
Dominikaaninen tasavalta 85555390387
Etiopia 84355604753
Oman 79276723017
Guatemala 78460447920
Burma (Myanmar) 71214803378
Luxemburg 70885325883
Ghana 65556464048
Bulgaria 65132951116
Panama 65055100000
Kroatia 60971699315
Costa Rica 60130106116
Valko-Venäjä 59662495092
Uruguay 59596885024
Tansania 58001200572
Libanon 56639155556
Slovenia 54007972106
Liettua 53429066429
Serbia 50597289147
Uzbekistan 50499921558
Libya 48364208571
Kongon demokraattinen tasavalta 47227535291
Azerbaidžan 46939529412
Norsunluurannikko 43007047822
Jordania 42231295775
Sudan 40851536134
Turkmenistan 40761142857
Paraguay 40496953779
Bolivia 40287647757
Tunisia 39871132268
Kamerun 38675205293
Bahrain 37746196809
Latvia 34409229178
Zimbabwe 31000519447
Viro 30732144529
Nepal 29040398982
Uganda 27461440192
Jemen 26914402224
Sambia 26720073436
El Salvador 26057000000
Islanti 25878475760
Kypros 24961988663
Kambodža 24542474061
Senegal 24129599552
Honduras 23969890431
Trinidad ja Tobago 23808146748
Papua-Uusi-Guinea 23497607690
Bosnia-Hertsegovina 20161865419
Afganistan 19362969582
Botswana 18616018903
Laos 17953786416
Georgia 17599660629
Mali 17163432832
Gabon 16853589311
Jamaika 15713908816
Albania 15102500898
Mosambik 14717223207
Palestiina 14615900000
Malta 14553422929
Namibia 14521711634
Mauritius 14220348673
Burkina Faso 14124775069
Madagaskar 13853432868
Brunei 13567351175
Päiväntasaajan Guinea 13432377050
Nicaragua 13117845417
Mongolia 13066749138
Makedonia 12672131053
Armenia 12433089919
Bahama 12424500000
Moldova 11443671436
Tšad 11273115239
Kongon tasavalta 11263682694
Guinea 10907214994
Benin 10354274635
Haiti 9658721169
Ruanda 9508715596
Niger 9290938457
Kirgisia 8092836609
Tadžikistan 7522947810
Monaco 7184844193
Malawi 7064971176
Fidži 5536759659
Montenegro 5504166667
Togo 5358722983
Malediivit 5327457150
Mauritania 5234817927
Barbados 5145000000
Somalia 4720727278
Swazimaa 4710618472
Sierra Leone 4085114794
Guyana 3878662621
Suriname 3590753769
Liberia 3264000000
Andorra 3236543909
Burundi 3036931818
Djibouti 2955912228
Lesotho 2738786278
Itä-Timor 2581000000
Bhutan 2534965163
Keski-Afrikan tasavalta 2219894702
Kap Verde 1976814277
Saint Lucia 1921848222
Belize 1871203164
Gambia 1632823199
Antigua ja Barbuda 1610574074
Seychellit 1590180446
Guinea-Bissau 1458156026
Salomonsaaret 1395608472
Grenada 1185925926
Komorit 1177955049
Saint Kitts ja Nevis 1010822222
Vanuatu 914301119
Samoa 820491798
Saint Vincent ja Grenadiinit 811300000
Dominica 550892593
Tonga 450353314
São Tomé ja Príncipe 422296762
Mikronesia 401932279
Palau 283994900
Marshallinsaaret 221278000
Kiribati 188284519
Nauru 125628504
Tuvalu 42587778

[[ modalTitle ]]

BKT2018

ppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti)

Ei tietoja saatavilla
Data
Data
Data
Data
Data