[[suggestion]]
BKT

BKTppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti) (2019)

BKT2019

Maa ppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti) (2019)
Yhdysvallat 21374418877706
Kiina 14342902842915
Japani 5081769542380
Saksa 3845630030824
Intia 2875142314812
Iso-Britannia 2827113184696
Ranska 2715518274228
Italia 2001244392042
Brasilia 1839758040766
Kanada 1736425629519
Venäjä 1699876578871
Etelä-Korea 1642383217167
Espanja 1394116310769
Australia 1392680589329
Meksiko 1258286717125
Indonesia 1119190780753
Alankomaat 909070395161
Saudi-Arabia 792966838162
Turkki 754411708203
Sveitsi 703082435360
Puola 592164400688
Thaimaa 543649976166
Ruotsi 530832908738
Belgia 529606710418
Argentiina 449663446954
Nigeria 448120428859
Itävalta 446314739528
Yhdistyneet arabiemiirikunnat 421142267938
Norja 403336363636
Israel 395098666122
Irlanti 388698711348
Filippiinit 376795508680
Singapore 372062527489
Malesia 364701517788
Etelä-Afrikka 351431649241
Tanska 348078018464
Kolumbia 323802808108
Egypti 303175127598
Bangladesh 302571254131
Chile 282318159745
Pakistan 278221906023
Suomi 268761201365
Vietnam 261921244843
Romania 250077444017
Tšekki 246489245495
Portugali 237686075635
Irak 234094042939
Peru 226848050820
Kreikka 209852761469
Uusi-Seelanti 206928765544
Qatar 183466208791
Kazakstan 180161741180
Algeria 169988236398
Unkari 160967157504
Ukraina 153781069118
Kuwait 134761198946
Marokko 118725279596
Ecuador 107435665000
Slovakia 105422304976
Etiopia 96107662398
Kenia 95503088538
Angola 94635415870
Dominikaaninen tasavalta 88941298258
Sri Lanka 84008783756
Oman 76983094928
Guatemala 76710385880
Burma (Myanmar) 76085852617
Luxemburg 71104919108
Bulgaria 67927179737
Ghana 66983634224
Panama 66800800000
Tansania 63177068175
Valko-Venäjä 63080457023
Costa Rica 61773944174
Kroatia 60415553039
Norsunluurannikko 58792205642
Uzbekistan 57921286440
Uruguay 56045912952
Liettua 54219315600
Slovenia 53742159517
Libanon 53367042272
Libya 52076250948
Serbia 51409167351
Azerbaidžan 48047647059
Kongon demokraattinen tasavalta 47319624204
Jordania 43743661972
Bolivia 40895322865
Tunisia 38797709924
Kamerun 38760467033
Bahrain 38574069149
Paraguay 38145288940
Uganda 34387229486
Latvia 34117202555
Viro 31386949981
Nepal 30641380604
Kambodža 27089389787
El Salvador 27022640000
Honduras 25095395475
Papua-Uusi-Guinea 24969611435
Kypros 24564647935
Islanti 24188035739
Trinidad ja Tobago 24100202834
Senegal 23578084052
Sambia 23064722446
Zimbabwe 21440758800
Bosnia-Hertsegovina 20047848435
Afganistan 19101353833
Sudan 18902284476
Botswana 18340510789
Laos 18173839128
Georgia 17743195770
Mali 17510141171
Gabon 16657960228
Jamaika 16458071068
Burkina Faso 15745810235
Albania 15278077447
Mosambik 14934159926
Malta 14786156563
Benin 14390709095
Mauritius 14180444557
Madagaskar 14083906357
Mongolia 13852850259
Armenia 13672802158
Guinea 13590281809
Brunei 13469422941
Niger 12928145120
Bahama 12827000000
Makedonia 12694823394
Nicaragua 12520915291
Namibia 12366527719
Moldova 11955435457
Tšad 11314951343
Päiväntasaajan Guinea 11026774945
Kongon tasavalta 10820591131
Ruanda 10122472590
Haiti 8498981821
Kirgisia 8454619608
Tadžikistan 8116626794
Malawi 7666704427
Mauritania 7593752450
Malediivit 5729248472
Fidži 5535548972
Montenegro 5494736901
Togo 5459979417
Barbados 5209000000
Swazimaa 4405405802
Guyana 4280443645
Suriname 3985250737
Sierra Leone 3941474311
Djibouti 3318716359
Andorra 3154057987
Liberia 3070518100
Burundi 3012334882
Lesotho 2460072444
Keski-Afrikan tasavalta 2220307369
Saint Lucia 2122450630
Kap Verde 1981845741
Belize 1879613600
Gambia 1763819048
Antigua ja Barbuda 1727759259
Seychellit 1698843063
Itä-Timor 1673540300
Salomonsaaret 1425074226
Guinea-Bissau 1340389411
Grenada 1228170370
Komorit 1185728677
Saint Kitts ja Nevis 1050992593
Vanuatu 917058851
Samoa 850655017
Saint Vincent ja Grenadiinit 825385185
Dominica 596033333
São Tomé ja Príncipe 429016605
Kiribati 194647202
Nauru 118223430
Tuvalu 47271463

[[ modalTitle ]]

BKT2019

ppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti)

Ei tietoja saatavilla
Data
Data
Data
Data
Data