[[suggestion]]
BKT

BKTppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti) (2018)

BKT2018

Maa ppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti) (2018)
Yhdysvallat 20494100000000
Kiina 13608151864637
Japani 4970915556639
Saksa 3996759291058
Iso-Britannia 2825207947503
Ranska 2777535239277
Intia 2726322616821
Italia 2073901988878
Brasilia 1868626087909
Kanada 1712510030034
Venäjä 1657553765581
Etelä-Korea 1619423701170
Australia 1432195178668
Espanja 1426189137597
Meksiko 1223808885586
Indonesia 1042173300626
Alankomaat 913658465709
Saudi-Arabia 782483466667
Turkki 766509088838
Sveitsi 705501304689
Puola 585782872332
Ruotsi 551031682226
Belgia 531766935071
Argentiina 518475134084
Thaimaa 504992757704
Itävalta 455736580716
Norja 434750937596
Yhdistyneet arabiemiirikunnat 414178897209
Nigeria 397269616081
Irlanti 382487490532
Israel 369690436162
Etelä-Afrikka 368288203087
Singapore 364156657770
Malesia 354348422831
Tanska 352058410508
Filippiinit 330910343611
Kolumbia 330227866233
Pakistan 312570060548
Chile 298231139609
Bangladesh 274024958966
Suomi 273960969999
Egypti 250895469645
Tšekki 245225882903
Vietnam 244948445309
Romania 239552516744
Portugali 237978938135
Irak 225914183048
Peru 222237570742
Kreikka 218031844584
Uusi-Seelanti 205024937872
Qatar 192009340659
Algeria 180689115941
Kazakstan 170538870248
Unkari 155703069816
Kuwait 141677814570
Ukraina 130832374405
Marokko 118495328198
Ecuador 108398058000
Slovakia 106472189681
Angola 105750987619
Sri Lanka 88900770858
Kenia 87908262520
Etiopia 84355462494
Dominikaaninen tasavalta 81298585403
Oman 79294928479
Guatemala 78460447920
Burma (Myanmar) 71214803378
Luxemburg 69487922619
Ghana 65556464056
Bulgaria 65132951116
Panama 65055100000
Kroatia 60805659436
Costa Rica 60126014829
Valko-Venäjä 59662495092
Uruguay 59596885024
Tansania 57437073927
Libanon 56639155556
Slovenia 54235484383
Liettua 53251369047
Serbia 50508366850
Uzbekistan 50499920318
Libya 48319620013
Kongon demokraattinen tasavalta 47227535291
Azerbaidžan 46939529412
Norsunluurannikko 43007045466
Jordania 42290832158
Sudan 40851536134
Paraguay 40842341774
Turkmenistan 40761142857
Bolivia 40287647757
Tunisia 39860715814
Kamerun 38502059858
Bahrain 37746196809
Latvia 34849078086
Zimbabwe 31000519447
Viro 30284890757
Nepal 28812491892
Uganda 27476945526
Jemen 26914402224
Sambia 26720073436
El Salvador 26056950000
Islanti 25882218777
Kambodža 24571753583
Kypros 24469841832
Senegal 24129599552
Honduras 23803230473
Papua-Uusi-Guinea 23431596214
Trinidad ja Tobago 23410353435
Bosnia-Hertsegovina 19781776101
Afganistan 19362969582
Botswana 18616018903
Laos 18130724396
Mali 17196688920
Gabon 17017401832
Georgia 16209818081
Jamaika 15717858487
Albania 15058879129
Palestiina 14615900000
Malta 14542039605
Namibia 14521711630
Mosambik 14457964381
Burkina Faso 14441763759
Mauritius 14220348673
Brunei 13567099498
Päiväntasaajan Guinea 13317453070
Nicaragua 13117859222
Mongolia 13009574621
Makedonia 12672131053
Armenia 12433089919
Madagaskar 12100459087
Moldova 11309082555
Tšad 11302544205
Kongon tasavalta 11263682694
Guinea 10989790256
Benin 10358985583
Haiti 9658084644
Ruanda 9509003197
Niger 9239513530
Kirgisia 8092836609
Tadžikistan 7522947810
Malawi 7064971176
Fidži 5479504926
Montenegro 5452173041
Mauritania 5365868725
Togo 5300214337
Malediivit 5272288443
Somalia 4721000393
Swazimaa 4703787507
Sierra Leone 3999945202
Guyana 3610435299
Suriname 3427269682
Liberia 3249000000
Andorra 3236543909
Burundi 3078029929
Lesotho 2791762880
Itä-Timor 2581000000
Bhutan 2534965163
Keski-Afrikan tasavalta 2379716827
Kap Verde 1986928612
Djibouti 1965982322
Belize 1925000000
Saint Lucia 1876189778
Gambia 1624464137
Antigua ja Barbuda 1623804016
Seychellit 1590180446
Guinea-Bissau 1458156026
Salomonsaaret 1411904531
Grenada 1207454556
Komorit 1203080508
Saint Kitts ja Nevis 1039875050
Vanuatu 887817896
Samoa 861494701
Saint Vincent ja Grenadiinit 813093984
Dominica 503646211
Tonga 450353314
São Tomé ja Príncipe 422296762
Mikronesia 344501760
Palau 310111145
Marshallinsaaret 211523642
Kiribati 188284519
Nauru 114718023
Tuvalu 42587778

[[ modalTitle ]]

BKT2018

ppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti)

Ei tietoja saatavilla
Data
Data
Data
Data
Data