[[suggestion]]
BKT

BKTppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti) (2021)

BKT2021

Maa ppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti) (2021)
Yhdysvallat 22996100000000
Kiina 17734062645371
Japani 4937421880462
Saksa 4223116205969
Iso-Britannia 3186859739185
Intia 3173397590817
Ranska 2937472757953
Italia 2099880198259
Kanada 1990761609665
Etelä-Korea 1798533915091
Venäjä 1775799919352
Brasilia 1608981220812
Australia 1542659899993
Espanja 1425276586283
Meksiko 1293037866360
Indonesia 1186092991320
Alankomaat 1018007056950
Saudi-Arabia 833541236569
Turkki 815271751724
Sveitsi 812866928867
Puola 674048266397
Ruotsi 627437898887
Belgia 599879025378
Thaimaa 505981655622
Irlanti 498559576715
Argentiina 491492700657
Norja 482437019790
Israel 481591266133
Itävalta 477082467454
Nigeria 440776971536
Etelä-Afrikka 419946428126
Bangladesh 416264942893
Egypti 404142766093
Tanska 397104343478
Singapore 396986899888
Filippiinit 394086419343
Malesia 372701358820
Vietnam 362637524071
Pakistan 346343170486
Chile 317058508652
Kolumbia 314322453228
Suomi 299155237589
Romania 284087563696
Tšekki 282340849857
Uusi-Seelanti 249991512237
Portugali 249886464355
Peru 223249497500
Kreikka 216240589485
Irak 207889333724
Ukraina 200085537744
Kazakstan 190814274226
Unkari 182280517581
Qatar 179570783551
Algeria 167983141738
Marokko 132725261467
Slovakia 114870706410
Etiopia 111271112330
Kenia 110347079517
Ecuador 106165866000
Dominikaaninen tasavalta 94243453937
Luxemburg 86710803337
Guatemala 85986321551
Oman 85868626528
Sri Lanka 84518830393
Bulgaria 80271119426
Ghana 77594279055
Angola 72546985709
Norsunluurannikko 69764827467
Uzbekistan 69238903106
Valko-Venäjä 68218816484
Kroatia 67837788544
Tansania 67775101794
Liettua 65503849705
Myanmar 65067808985
Costa Rica 64282438667
Panama 63605065800
Serbia 63068134601
Slovenia 61526331889
Uruguay 59319547636
Azerbaidžan 54622176471
Kongon demokraattinen tasavalta 53958573693
Tunisia 46840042941
Jordania 45243661972
Kamerun 45238613480
Libya 41879579677
Uganda 40434701517
Bolivia 40408208524
Paraguay 38986810989
Latvia 38872546229
Bahrain 38868663032
Nepal 36288830373
Viro 36262924354
Sudan 34326058557
El Salvador 28736940000
Honduras 28488668302
Kypros 27719337670
Senegal 27625388352
Kambodža 26961061120
Papua-Uusi-Guinea 26594277246
Zimbabwe 26217726717
Islanti 25458933916
Bosnia-Hertsegovina 22571512867
Trinidad ja Tobago 21391802311
Sambia 21203059080
Jemen 21061691630
Haiti 20944392615
Burkina Faso 19737615114
Mali 19143741503
Laos 18827148530
Georgia 18700241392
Gabon 18269350434
Albania 18260043500
Libanon 18076624840
Palestiina 18036800000
Benin 17785640079
Botswana 17613846473
Malta 17189730470
Mosambik 16095828897
Guinea 15850520384
Mongolia 15098022829
Niger 14950949875
Madagaskar 14637400396
Nicaragua 14013022092
Brunei 14006569576
Pohjois-Makedonia 13879269152
Armenia 13861183874
Moldova 13679221333
Jamaika 13638230996
Malawi 12626718074
Kongon tasavalta 12523961677
Päiväntasaajan Guinea 12269392789
Namibia 12236250784
Tšad 11779980802
Bahama 11208600000
Mauritius 11156657770
Ruanda 11070356519
Tadžikistan 8746270636
Kirgisia 8543423503
Togo 8413200568
Mauritania 8227580740
Guyana 7409179921
Somalia 7292721820
Montenegro 5809170962
Eswatini 4941373182
Barbados 4900800000
Malediivit 4889666932
Fidži 4592118710
Sierra Leone 4200380124
Liberia 3486741370
Djibouti 3371102124
Andorra 3329910724
Burundi 2902029386
Suriname 2862131980
Lesotho 2518468891
Keski-Afrikan tasavalta 2516498299
Gambia 2078070684
Itä-Timor 1959134744
Kap Verde 1936174043
Belize 1789923264
Saint Lucia 1764901133
Salomonsaaret 1645213882
Guinea-Bissau 1638517533
Antigua ja Barbuda 1471125926
Komorit 1327964249
Seychellit 1320053793
Grenada 1122083185
Vanuatu 983469257
Saint Kitts ja Nevis 976150667
Saint Vincent ja Grenadiinit 889775243
Samoa 788389972
São Tomé ja Príncipe 547092915
Dominica 545618519
Mikronesia 404178050
Marshallinsaaret 248665600
Nauru 133218897
Tuvalu 63100962

[[ modalTitle ]]

BKT2021

ppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti)

Ei tietoja saatavilla
Data
Data
Data
Data
Data