[[suggestion]]
BKT

BKTppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti) (2019)

BKT2019

Maa ppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti) (2019)
Yhdysvallat 21433226000000
Kiina 14342903006431
Japani 5081769542380
Saksa 3861123558039
Intia 2868929415617
Iso-Britannia 2829108219166
Ranska 2715518274228
Italia 2003576145498
Brasilia 1839758040766
Kanada 1736425629519
Venäjä 1699876578871
Etelä-Korea 1646739219510
Australia 1396567014733
Espanja 1393490524518
Meksiko 1268870527160
Indonesia 1119190780753
Alankomaat 907050863145
Saudi-Arabia 792966838162
Turkki 761425499358
Sveitsi 703082435159
Puola 595858207012
Thaimaa 543548969969
Belgia 533097455835
Ruotsi 530883869005
Nigeria 448120428859
Argentiina 445445177459
Itävalta 445075391688
Yhdistyneet arabiemiirikunnat 421142267938
Norja 403336363636
Israel 394652210296
Irlanti 388698711348
Filippiinit 376795508679
Singapore 372062527489
Malesia 364681367532
Etelä-Afrikka 351431649241
Tanska 350104327659
Kolumbia 323615979419
Egypti 303092255125
Bangladesh 302571254131
Chile 282318159745
Pakistan 278221906023
Suomi 269296310180
Vietnam 261921244843
Tšekki 250680504530
Romania 250077444017
Portugali 238785085031
Irak 234094042939
Peru 226848050820
Kreikka 209852761133
Uusi-Seelanti 206928765544
Kazakstan 181665908557
Qatar 175837550996
Algeria 171091289782
Unkari 163469042868
Ukraina 153781069118
Kuwait 134628542747
Marokko 119700325462
Ecuador 107435665000
Slovakia 105079673010
Etiopia 95912590628
Kenia 95503088538
Dominikaaninen tasavalta 88941299734
Angola 88815697793
Sri Lanka 84008783756
Guatemala 76710355347
Oman 76331518669
Burma (Myanmar) 76085852617
Luxemburg 71104919108
Bulgaria 68558815112
Ghana 66983634224
Panama 66800800000
Tansania 63177068175
Valko-Venäjä 63080457023
Costa Rica 61801385049
Kroatia 60752588976
Norsunluurannikko 58539424930
Uzbekistan 57921286440
Uruguay 56045912953
Liettua 54627411860
Slovenia 54174227309
Libya 52091152228
Libanon 51991634492
Serbia 51475016532
Kongon demokraattinen tasavalta 50400746171
Azerbaidžan 48047647059
Jordania 44502895862
Bolivia 40895322844
Kamerun 39007354359
Tunisia 38796687568
Bahrain 38574069149
Paraguay 38145288940
Uganda 35165157017
Latvia 34102913582
Viro 31471100656
Nepal 30641380604
Sudan 30513456085
Kambodža 27089389787
El Salvador 27022640000
Honduras 25095395475
Kypros 24948935408
Papua-Uusi-Guinea 24829107011
Trinidad ja Tobago 24269714810
Islanti 24188038474
Senegal 23578084052
Sambia 23309773923
Jemen 22581081994
Zimbabwe 21440758800
Bosnia-Hertsegovina 20164193807
Afganistan 19291104008
Botswana 18340480936
Laos 18173839147
Georgia 17477255546
Mali 17279566719
Gabon 16874450215
Jamaika 16458071068
Burkina Faso 15990803570
Mosambik 15291448212
Albania 15279183290
Malta 14989415684
Benin 14390709095
Haiti 14332163266
Madagaskar 14114631281
Mauritius 14048430519
Mongolia 13996719329
Armenia 13672802158
Bahama 13578800000
Brunei 13469422959
Niger 12911689659
Makedonia 12547040499
Nicaragua 12520915291
Namibia 12366528259
Guinea 12296665331
Kongon tasavalta 12267392147
Moldova 11968713370
Tšad 11314951343
Päiväntasaajan Guinea 11026774945
Ruanda 10354417725
Kirgisia 8454619608
Tadžikistan 8116626794
Malawi 7666704427
Mauritania 7600656944
Malediivit 5642179170
Montenegro 5542577965
Fidži 5496250694
Togo 5490272413
Barbados 5209000000
Guyana 5173759528
Swazimaa 4471598727
Sierra Leone 4121733705
Suriname 3697371950
Djibouti 3324634256
Andorra 3154057987
Liberia 3070518100
Burundi 3012334882
Bhutan 2530547158
Lesotho 2376328637
Keski-Afrikan tasavalta 2220307369
Saint Lucia 2122450630
Itä-Timor 2017924900
Kap Verde 1981845740
Belize 1879613600
Gambia 1826073740
Seychellit 1703387387
Antigua ja Barbuda 1661962963
Salomonsaaret 1589913622
Guinea-Bissau 1339449165
Grenada 1210603704
Komorit 1165839927
Saint Kitts ja Nevis 1053244444
Vanuatu 934239974
Samoa 852250191
Saint Vincent ja Grenadiinit 824718519
Dominica 582403704
Tonga 512350059
São Tomé ja Príncipe 418637389
Palau 268354919
Kiribati 194647202
Nauru 118223430
Tuvalu 47271463

[[ modalTitle ]]

BKT2019

ppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti)

Ei tietoja saatavilla
Data
Data
Data
Data
Data