[[suggestion]]
BKT

BKTppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti) (2020)

BKT2020

Maa ppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti) (2020)
Yhdysvallat 20936600000000
Kiina 14722730697890
Saksa 3806060140125
Iso-Britannia 2707743777174
Intia 2622983732007
Ranska 2603004395901
Italia 1886445268341
Kanada 1643407977069
Etelä-Korea 1630525005469
Venäjä 1483497784868
Brasilia 1444733258972
Australia 1330900925056
Espanja 1281199091016
Meksiko 1076163316175
Indonesia 1058423838345
Alankomaat 912242335119
Sveitsi 747968636174
Turkki 720101212394
Saudi-Arabia 700117873249
Puola 594164690895
Ruotsi 537609865719
Belgia 515332499628
Thaimaa 501794961925
Nigeria 432293776262
Itävalta 428965397959
Irlanti 418621818482
Israel 401953804837
Argentiina 383066977654
Egypti 363069245165
Norja 362008956545
Filippiinit 361489354350
Tanska 355184024841
Singapore 339998477930
Malesia 336664444247
Bangladesh 324239176765
Etelä-Afrikka 301923639270
Kolumbia 271346896626
Suomi 271233883404
Vietnam 271158442059
Pakistan 263686552686
Chile 252940023046
Romania 248715551367
Tšekki 243530379897
Portugali 231255587277
Uusi-Seelanti 212482013605
Peru 202014363787
Iran 191718271484
Kreikka 189410106620
Kazakstan 169835426427
Irak 167224432560
Ukraina 155582008717
Unkari 155012927629
Qatar 146373588867
Algeria 145163902228
Marokko 112870591694
Etiopia 107645054312
Slovakia 104574146248
Kenia 98842939649
Ecuador 98808010000
Sri Lanka 80706600229
Dominikaaninen tasavalta 78844702329
Guatemala 77604632171
Myanmar (Burma) 76185586097
Luxemburg 73263982103
Ghana 72354428865
Bulgaria 69105101090
Tansania 62409748427
Angola 62306913444
Costa Rica 61520669890
Norsunluurannikko 61348579465
Valko-Venäjä 60258239056
Uzbekistan 57707189945
Kroatia 55966581780
Liettua 55887271833
Uruguay 53628827440
Serbia 52960134079
Panama 52938100000
Slovenia 52880473700
Kongon demokraattinen tasavalta 49868970641
Jordania 43697659275
Azerbaidžan 42607176471
Kamerun 39802147568
Tunisia 39235672868
Uganda 37372032558
Bolivia 36688861203
Paraguay 35304238230
Nepal 33657175561
Latvia 33505185229
Libanon 33383246858
Viro 31029968591
Sudan 26110829190
Libya 25418461532
Kambodža 25291251427
Senegal 24910904236
El Salvador 24638720000
Honduras 23827840810
Kypros 23804340377
Papua-Uusi-Guinea 23591523025
Islanti 21714670570
Trinidad ja Tobago 21529824769
Afganistan 19807067268
Bosnia-Hertsegovina 19788422248
Sambia 19320053859
Laos 19136194849
Mali 17393761397
Burkina Faso 17369059295
Zimbabwe 16768513443
Georgia 15891688903
Botswana 15781732826
Guinea 15681050917
Benin 15651545209
Gabon 15593181271
Palestiina 15561300000
Albania 14799615097
Malta 14647384608
Mosambik 14021421106
Jamaika 13812421803
Madagaskar 13720634105
Niger 13678234008
Haiti 13417997065
Mongolia 13137128659
Armenia 12645459214
Nicaragua 12621476264
Makedonia 12266949805
Brunei 12016056665
Malawi 11961848553
Moldova 11914040905
Bahama 11250000000
Mauritius 10914065306
Kongon tasavalta 10884686143
Namibia 10699926683
Ruanda 10333991892
Tšad 10093118570
Päiväntasaajan Guinea 10021856754
Tadžikistan 8194150302
Mauritania 7778525643
Kirgisia 7735976613
Togo 7574635241
Guyana 5471256595
Somalia 4917607582
Montenegro 4778582336
Fidži 4376014756
Barbados 4365500000
Malediivit 4030203167
Swazimaa 3962493093
Sierra Leone 3865018883
Suriname 3807922874
Djibouti 3384404260
Burundi 3258187233
Liberia 2950000000
Bhutan 2409262838
Keski-Afrikan tasavalta 2303078338
Gambia 1901930158
Lesotho 1844510138
Itä-Timor 1821000000
Belize 1763696119
Kap Verde 1703698677
Saint Lucia 1703364241
Salomonsaaret 1551245526
Guinea-Bissau 1431758243
Antigua ja Barbuda 1415059259
Komorit 1219690025
Seychellit 1124937500
Grenada 1089203704
Saint Kitts ja Nevis 927451852
Vanuatu 854793640
Saint Vincent ja Grenadiinit 809681481
Samoa 807027244
São Tomé ja Príncipe 472914470
Dominica 469870370
Kiribati 199573326
Tuvalu 48855550

[[ modalTitle ]]

BKT2020

ppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti)

Ei tietoja saatavilla
Data
Data
Data
Data
Data