[[suggestion]]
BKT

BKTppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti) (2020)

BKT2020

Maa ppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti) (2020)
Yhdysvallat 20893746000000
Kiina 14722730697890
Japani 5057758958707
Saksa 3846413928654
Iso-Britannia 2764197653965
Intia 2660245248868
Ranska 2630317731455
Italia 1888709443688
Kanada 1644037286481
Etelä-Korea 1637895802793
Venäjä 1483497784868
Brasilia 1444733258972
Australia 1327836171069
Espanja 1281484640044
Meksiko 1073915880823
Indonesia 1058423838345
Alankomaat 913865395790
Sveitsi 752248045730
Turkki 719954821683
Saudi-Arabia 700117873253
Puola 596624355720
Ruotsi 541220059459
Belgia 521861292587
Thaimaa 501643653515
Itävalta 433258467677
Nigeria 432293776262
Irlanti 425888950992
Israel 407100736594
Argentiina 389288056265
Egypti 365252651279
Norja 362522347110
Filippiinit 361489325231
Yhdistyneet arabiemiirikunnat 358868765175
Tanska 356084867686
Singapore 339998477930
Malesia 337006066373
Etelä-Afrikka 335442101366
Bangladesh 323056957972
Kolumbia 271437596294
Vietnam 271158442449
Suomi 269751312854
Pakistan 262610002939
Chile 252940023046
Romania 248715551367
Tšekki 245349489988
Portugali 228539245045
Uusi-Seelanti 210700848974
Iran 203471303952
Peru 202014363787
Kreikka 188835201626
Kazakstan 171082379533
Irak 166756984396
Unkari 155808436238
Ukraina 155498989150
Algeria 145009181491
Qatar 144411363345
Marokko 114725065285
Etiopia 107645054312
Kuuba 107352000000
Kuwait 105960225688
Slovakia 105172564492
Kenia 101013726529
Ecuador 98808010000
Sri Lanka 80676681934
Myanmar (Burma) 79852046611
Dominikaaninen tasavalta 78844702329
Guatemala 77604632171
Luxemburg 73353132794
Bulgaria 69889347433
Ghana 68532281806
Oman 64648393044
Tansania 62409709111
Costa Rica 61846895121
Norsunluurannikko 61348579465
Valko-Venäjä 60258239056
Uzbekistan 59929951114
Angola 58375976293
Kroatia 57203783203
Liettua 56546957475
Panama 53977036995
Uruguay 53628827440
Slovenia 53589609581
Serbia 53335016425
Kongon demokraattinen tasavalta 48716960860
Jordania 43697659296
Azerbaidžan 42607176471
Tunisia 41620349986
Kamerun 40804449726
Uganda 37600368181
Bolivia 36572764863
Paraguay 35670301496
Bahrain 34729228723
Latvia 33707320816
Nepal 33657175561
Libanon 31735217785
Viro 30650285472
Kambodža 25808561551
Libya 25418916029
Papua-Uusi-Guinea 24668899683
Senegal 24644234595
El Salvador 24638720000
Kypros 24612646488
Honduras 23662231634
Islanti 21718075725
Trinidad ja Tobago 21588037505
Sudan 21329109522
Afganistan 20116137326
Bosnia-Hertsegovina 19946496563
Laos 19132635712
Sambia 18110631358
Zimbabwe 18051170799
Burkina Faso 17933606353
Mali 17465392916
Georgia 15846489611
Guinea 15681050917
Benin 15651545332
Palestiina 15561300000
Gabon 15316826192
Botswana 15061922802
Albania 14887629268
Malta 14647384608
Haiti 14508218017
Mosambik 14019446610
Jamaika 13812425037
Niger 13741378450
Mongolia 13312981595
Madagaskar 13056079982
Armenia 12641209802
Nicaragua 12621505383
Makedonia 12263710123
Malawi 12182348213
Brunei 12005825770
Moldova 11915547263
Mauritius 10920606198
Tšad 10829076802
Namibia 10619194505
Ruanda 10333991456
Kongon tasavalta 10187122341
Päiväntasaajan Guinea 10021856754
Bahama 9907500000
Tadžikistan 8194150302
Mauritania 7913680231
Kirgisia 7735976273
Togo 7574636979
Guyana 5471256595
Somalia 4988441440
Montenegro 4769860741
Fidži 4533883782
Barbados 4418000000
Sierra Leone 4063289450
Swazimaa 3972728948
Malediivit 3742769967
Djibouti 3384385217
Liberia 3201187800
Suriname 2884248048
Burundi 2841786382
Keski-Afrikan tasavalta 2380087758
Bhutan 2315437338
Itä-Timor 1902156800
Lesotho 1875227642
Gambia 1868086275
Kap Verde 1703698677
Belize 1636280797
Saint Lucia 1616772741
Salomonsaaret 1545888426
Guinea-Bissau 1431758243
Antigua ja Barbuda 1370281481
Komorit 1235400352
Seychellit 1059886364
Grenada 1042100556
Saint Kitts ja Nevis 980740741
Vanuatu 881547929
Saint Vincent ja Grenadiinit 807474074
Samoa 807100821
Dominica 504214815
Tonga 488829964
São Tomé ja Príncipe 472914470
Mikronesia 410083600
Palau 257700000
Marshallinsaaret 244462400
Kiribati 197508774
Nauru 114626626
Tuvalu 48855550

[[ modalTitle ]]

BKT2020

ppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti)

Ei tietoja saatavilla
Data
Data
Data
Data
Data